Скільки води пити у спеку

Скільки води пити у спеку

Головне пам'ятати, що холодна вода у спеку - не врятує від перегріву, зате може створити додаткові проблеми.

Існує думка, що дуже важливо знати, як правильно пити воду в літню спеку. Це помилка! Незважаючи на те, що вода в системі охолодження організму, мабуть, найактивніший учасник, акцент на вживання води в літню спеку - це пряма дорога до загострення серцевої недостатності.

Важливо розуміти, як відбувається обмін речовин і охолодження організму, щоб з користю для здоров'я і безпечно для життя пройти літню спеку. В організмах теплокровних тварин, до яких відноситься і людина, частина енергії їжі розсіюється у вигляді тепла. Таким чином підтримується постійна температура тіла, що забезпечує необхідний рівень обміну речовин.

Щоб уникнути перегріву організму, надлишок тепла видаляється з природними секретами. Причому "штатна" робота кишківника і нирок у більшій мірі забезпечує очищення організму. А ось активне випаровування води з поверхні шкіри і легенів дозволяє системі терморегуляції підтримувати потрібну температуру тіла.

При цьому важливо знати, що вода - найтеплоємніше з'єднання з тих, які людина вживає щодня. Але навіть гаряча вода не здатна викликати перегрівання організму, а лише злегка підігріти кров. Наслідком легкого перегрівання є посилення потовиділення. З цієї ж причини холодна вода, вода з льодом і інші прохолодні напої і продукти не допоможуть охолодити організм в літню спеку. Зате є ризик знизити імунітет в області горла і початкових відділів дихальної системи. І вже як мінімум з фарингіт-трахеїтом-бронхітом продовжувати боротися з літньою спекою антибіотиками в лікарні.

Якщо ж питна вода або прохолодні напої приймаються в збільшених кількостях - це створює додаткове навантаження на систему кровообігу. У людей, що мають прикордонні (ВСД) або явні захворювання серцево-судинної системи, таке водне навантаження може привести до порушення діяльності серця і стану судин.

Атеросклероз сьогодні істотно помолодшав і часто виявляється у чоловіків у віці від 20 років, у жінок - від 35 років. А вегето-судинна дистонія переслідує вже з підліткового віку і легко трансформується в гіпертонічну хворобу. Міокардіодистрофія є у багатьох, особливо хто нераціонально займається спортом, фітнесом. Саме тому в літню спеку важливо розуміти, що охолодження організму - вторичне. Головне - попередити нагрівання організму.

І в цьому допоможе правильне харчування. На нагрівання організму значно впливає білкова їжа. Саме тому в літню спеку з підвищенням температури навколишнього середовища вище верхньої межі зони теплового комфорту (24° С) виключається червоне м'ясо (яловичина, телятина, свинина, конина, баранина).

Коли температура наближається до 30° С в раціоні обмежується біле м'ясо і птиця, а також білкова їжа рослинного походження (насіння, горіхи, бобові). Підвищення температури повітря до 33° С змушує обмежити рибу і морепродукти, і залишати в раціоні лише яйця і молочні продукти (сир, кефір, кисле молоко, йогурт). Також потрібно замінити продукти з круп і злакових овочами і зеленню.

Заняття спортом також сприяють нагріванню організму. І дуже важливо займатися спортом, фітнесом в комфортних умовах (18-24° С). Після закінчення тренування необхідно дочекатися завершення активного потовиділення і відновлення організму.

Не менш важливо в літню спеку контролювати емоції. Емоційний стрес призводить до підвищення тонусу м'язів, через що в них збільшується теплопродукція. І перенапруження терморегуляції в такому випадку відбувається протягом більш тривалого часу, ніж під час фізичного навантаження.

Корекція раціону харчування, режиму праці та відпочинку, більш легке ставлення до стресових факторів полегшує терморегуляцію. На такому сприятливому тлі її легко забезпечити невеликим збільшенням кількості рідини в раціоні. І тоді, навіть якщо спека посилюватиметься, надмірного навантаження на інтенсивно працюючу систему кровообігу не буде.

Надійний індикатор достатнього вживання рідини - відсутність почуття спраги, яка з'являється при зневодненні організму навіть всього лише на 1%. Почуття спраги відображає досить небезпечне для життя стан - підвищення в'язкості крові. Тому терпіти не варто: краще якомога швидше заповнити відсутню в організмі рідину.

Ні в якому разі не варто пити воду залпом - тільки утримуючи кожну порцію в роті. По-перше, вода з порожнини рота також всмоктується і швидше потрапить у кров. По-друге, надмірне вживання води в'язкість крові знижує, але різко збільшує її обсяг. Серце за добу перекачує тонни крові, тому важливо враховувати максимальну кількість факторів, що впливають на кровообіг.

Міцного вам здоров'я і розумного до нього відношення!

Поділитись в соцмережі:

Інші новини

Підвищення ціни на вартість води

З 1 травня 2021 року ми підняли ціни на доставку води ПО РЕГІОНАХ

Детальніше
Акційна пропозиція для поціновувачів води від ТМ ”СРІБНА”

При замовленні 2 бутлів води "СРІБНА" ви сплачуєте тільки за одну.

Детальніше
Збільшуємо можливості - молоко для приготування кави

Вводимо в продаж молоко, країна виробник - Республіка Білорусь, ВАТ "Савушкин Продукт".

Детальніше
Срібна, Вода Карпатська

Вода із самих Карпат!!!

Детальніше
Нові досягнення!!!

ТОВ "Водограй" отримало сертифікат на систему менеджменту безпечності харчових продуктів - ISO!!!

Детальніше
Відкриття магазину «Water House»

Увага! Увага! Увага! 3 вересня відбудеться відкриття першого магазину «Water House» у місті Рівне!

Детальніше