Свято води

Свято води

З давніх-давен вода використовувалася в різних обрядах та національних торжествах багатьох народів. І сьогодні ми розповімо вам про те, де і як в різних куточках планети відзначають свято води.

Хрещення Господнє (Водохреща) - хрещення Іваном Хрестителем Господа Нашого Ісуса Христа на річці Йордан, на паломницькій переправі Віфавара. Одна з п'яти важливих подій Ісусового життя.

Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду.

За давньою традицією, церемонія освячення води відбувалася просто неба, на берегах річок, струмків, озер. Ще напередодні Йордана, з льоду вирубували великий хрест («йордан») і ставили його поруч з ополонкою. Після недовгої відправи священик занурює в ополонку хрест.

Коли вже воду освячено, люди підходять до ополонки і набирають у свій посуд води. Також всі окунаються у воду тричі, кожного разу перехрестившись.

Свято Івана Купала - свято очищення за допомогою вогню та води. Назва свята походить від імені християнського святого Івана Хрестителя.

Святкування розпочинається в заздалегідь домовлених місцях, переважно біля річок. Обов'язково розкладається велике вогнище, через яке стрибають дівчата і хлопці поодинці або парами.

Дівчата плетуть вінки з польових квітів. Вони дістають свічки, запалюють їх і, прилаштувавши до своїх вінків, пускають на воду. Згідно з народним повір'ям, якщо вінок пливе добре й гарно горить свічка, то дівчина вийде заміж, а якщо він крутиться на місці, — то ще дівуватиме, а як потоне — заміж не вийде взагалі. Якщо ж вінок відпливе далеко й пристане до якогось берега, то значить, що туди дівчина заміж піде.

Свято води По-шуй у Китаї

Щороку в китайській провінції Юньнань, починаючи з 13 квітня, місцеві жителі цілий тиждень відзначають По-шуй - свято води. Свято бере свій початок ще з давніх часів. За місцевими переказами в цій провінції жив правитель-демон, що наганяв на людей жах, у якого було 7 дружин. Нещасні жінки більше не могли терпіти його тиранію, і, об'єднавши зусилля, вбили його. Однак демонічна голова мала особливу магічну силу - вона запалювала всі навколо.

Заради порятунку інших жителів провінції ці жінки не випускали цю голову зі своїх рук на протязі всього року. А ті, в подяку, носили воду з річки і обливали нещасних, хоч якось знімаючи їх немислимі муки. Згодом голова демона зотліла і обернулася на попіл.

На згадку про цю дивовижну легенду і виникло свято води: жителі сіл обливають один одного водою, бажаючи благополуччя і здоров'я.

Свято води Катаклізмос на Кіпрі

Сьомий тиждень після Великодня на Кіпрі проходить дуже захоплююче і «мокро». Саме в цей час остров'яни відзначають Катаклізмос - свято води.

Аналогів цього свята немає в світі, а навіяний він ідеєю Всесвітнього потопу і відродженням життя після нього. Відзначають Катаклізмос на березі Середземного моря. Всі, хто зібрався на свято обливають один одного водою, що є символом очищення і відродження душі і тіла людини. У великих містах на честь Катаклізмос влаштовують змагання з плавання, морські регати і пишні салюти.

Також святкуванням Катаклізмос кіпріоти зустрічають прихід літа і відкривають купальний сезон.

Поділитись в соцмережі:

Інші новини

Підвищення ціни на вартість води

З 1 травня 2021 року ми підняли ціни на доставку води ПО РЕГІОНАХ

Детальніше
Акційна пропозиція для поціновувачів води від ТМ ”СРІБНА”

При замовленні 2 бутлів води "СРІБНА" ви сплачуєте тільки за одну.

Детальніше
Збільшуємо можливості - молоко для приготування кави

Вводимо в продаж молоко, країна виробник - Республіка Білорусь, ВАТ "Савушкин Продукт".

Детальніше
Срібна, Вода Карпатська

Вода із самих Карпат!!!

Детальніше
Нові досягнення!!!

ТОВ "Водограй" отримало сертифікат на систему менеджменту безпечності харчових продуктів - ISO!!!

Детальніше
Відкриття магазину «Water House»

Увага! Увага! Увага! 3 вересня відбудеться відкриття першого магазину «Water House» у місті Рівне!

Детальніше